МЕЦЕНАТИ – МУЗЕЯМ УКРАЇНИ

17.08.2010 13:59
Мистецькими акціями Київ не здивуєш. Але подія, про яку йдеться незвичайна, вона не вписується у звичний перелік художніх виставок та презентацій.
Чи відомо вам, що експозиції художніх музеїв України системно не поповнювалися вже понад двадцять пять років і з цієї причини в них практично немає витворів часів незалежної України? А за умови сталого дефіциту бюджетних коштів на культуру такого поповнення за рахунок держави годі й чекати.
Проблему взялися вирішити вітчизняні меценати. Саме так! Не дивуйтеся: люди, що здатні перейматися мистецтвом і культурою, іміджем України, є серед сучасних бізнесменів, політиків, громадських діячів. Важливо їх знайти та обєднати задля спільної шляхетної мети.
Це вдалося завдяки співпраці Арт-центру Меценат та Федерації роботодавців України. Проект має назву Меценати музеям України.
У рамках проекту створено виставку сучасного мистецтва живопису, скульптури та художнього скла. Вперше роботи для участі у виставці відбирали високопрофесійні і незаангажовані фахівці. Зокрема, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Eдуард Димшиц, голова секції критики й мистецтвознавства Київської організації Національного союзу художників України, заслужений діяч мистецтв України Олексій Роготченко, президент Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики й етнології (ІМФЕ) ім. М.Т. Рильського НАН України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Зоя Чегусова.
Відповідно, учасниками експозиції, створеній в Національному музеї Тараса Шевченка до дня Незалежності України, стали лідери сучасного мистецтва країни: Андрій Бокотей, Олексій Владимиров, Борис Єгіазарян, Олександр Клименко, Петро Лебединець, Юрій Нагулко, Олег Тістол та інші.
Виставка проходить за підтримки Адміністрації Президента України, Міністерства культури і туризму, Міністерства закордонних справ, Міністерства палива та енергетики, Міністерства праці та соціальної політики та інших відомств та громадських організацій. У події планують взяти участь перші особи цих державних установ.
У рамках події відбудеться аукціон для меценатів та лотерея для спонсорів. Кошти від аукціону та лотереї будуть спрямовані на благодійні цілі та підтримку вітчизняного мистецтва, зокрема, на закупівлю скловарної печі для Львівської Національної академії мистецтв.
Проект Меценати музеям України розширюватиметься і прямуватиме в регіони, а також за кордон. Тобто, його організатори мають на меті сформувати позитивний імідж України в світі на базі тих здобутків, якими країна справді може пишатися. Адже рівень сучасного мистецтва в Україні цілком відповідає світовому.

прочитано: 3319 раз
комментариев: 0
КОММЕНТИРОВАТЬ
Имя:
Email:
Текст сообщения: *
Код:   Введите код на картинке: * :
Поля обозначенные * обязательны для заполнения!
Статьи добавить

Разместить свою новость, может только зарегистрированный пользователь, войдите в личный кабинет и добавьте статью или зарегистрируйтесь, если Вы еще не зарегистрированы.

Как вы относитесь к телевидению?
  Результаты